Khám Phá Lịch Sử: Sự Thật Về 13 Cung Hoàng Đạo

Cung Hoàng Đạo: 12 Hay 13?

Gần đây, trên mạng xã hội lại lan truyền một tin đồn về việc Chiêm tinh học có thực sự có 13 cung Hoàng đạo chứ không phải chỉ 12 cung như chúng ta biết. Cung Hoàng đạo thứ 13 này được gọi là Xà Phu. Theo miêu tả, những người thuộc cung Hoàng đạo này được cho là thông minh, quyến rũ, có khả năng hòa giải và nhiều tài năng, nhưng cũng có nhiều điểm yếu như nóng nảy, bảo thủ, độc đoán và ghen tuông… Thời gian của cung Hoàng đạo thứ 13 này kéo dài từ ngày 30/11 đến 17/12, và điều này đã thay đổi Vòng tròn Hoàng đạo như chúng ta đang biết.

Sự Tồn Tại Của Cung Hoàng Đạo Thứ 13

Nedávno se na sociálních sítích začal šířit zvěst o tom, že astrologie ve skutečnosti obsahuje 13 znamení zvěrokruhu, nejen 12, jak jsme vždy mysleli. Toto tajemné 13. znamení se nazývá Xà Phu. Popisuje se, že lidé narození pod tímto znamením jsou inteligentní, okouzlující, mají schopnosti smiřování a mnoho talentů, ale také mají mnoho negativních vlastností, jako je vzteklé chování, konzervativnost, diktátorské sklony a žárlivost… Cung Hoàng đạo thứ 13 se nachází v období mezi 30. listopadem až 17. prosincem, což změnilo náš dosavadní pohled na Zvěrokruh.

Rozdíl Mezi Chiêm Tinh Học a Astronomií

Mnoho lidí, kteří se věnují astrologii, neví, že astrologie a astronomie jsou dvě zcela odlišné oblasti. I když obě oblasti využívají data z pozorování pohybu hvězd na obloze, jejich cíle jsou naprosto odlišné. Astrologie je odvětví, které existuje již od starověku, kdy naši předkové ještě neměli dalekohledy a dokonce věřili, že Země je plochá. Před přibližně 3000 lety starověcí Babyloňané vytvořili Zvěrokruh se 12 znameními zvěrokruhu díky pozorování noční oblohy. Podle pohybu těchto hvězd se určovalo, jaká osoba se narodila a jaký má vliv na její charakter.

Xem thêm  Khám Phá 12 Cung Hoàng Đạo Trong Fairy Tail

Podle některých zdrojů starověcí Babyloňané věděli o existenci tohoto 13. znamení zvěrokruhu, ale kvůli pověsti spojené s číslem 13, ho údajně vypustili. Existují však i jiné zdroje, které tvrdí, že 12 znamení zvěrokruhu jsou považována za dokonalý kruh v astrologii, protože odpovídají 12 měsícům a 4 ročním obdobím.

Vliv Astronomických změn na Zvěrokruh

Podle NASA se kromě existence 13. znamení zvěrokruhu zjistilo, že hvězdy se již nenacházejí na stejných pozicích jako před 3000 lety. I když je tato změna velmi malá, její vliv je významný. To znamená, že pokud jste se narodili jako Panna podle babylónského kalendáře, na obloze se nachází Slunce ve znamení Lva. A takto se tyto odchylky mohou projevovat na osobnostech, životních cestách a predikcích budoucnosti. Otázkou však je, zda tyto odchylky jsou skutečně pravdivé nebo ne.

Závěrem

Odpověď na otázku, zda se něco změnilo, je že pro vás se nic nezměnilo. Pokud jste Blíženci, stále jste Blíženci. Pokud jste Štír, stále jste Štír. A to 13. znamení zvěrokruhu stále není 13. znamením zvěrokruhu v astrologii. Protože pravdou je, že astrologie není astronomie.

Navíc, i když astrologie má více vědeckých prvků než východní astrologie, astrologické metody založené na znameních zvěrokruhu mají spíše duchovní a vírou podložený charakter než opírající se o důkazy. Takže i když se objeví 13. znamení zvěrokruhu a způsobí změny ve Zvěrokruhu, většina lidí si stále vybere věřit tomu, co chtějí věřit. A především, kdo by nás měl lépe poznat než my sami?